EnglishNederlandsPortuguesEspanolDeutschFrancais

Micro Contracts vs Standard Futures voor Prop Firm Challenges: Welke is Beter?

By 12 min read trading Published: Last updated:
Editorial review. Published under the JPTC editorial policy. Method: JPTC editorial method. Material corrections are recorded through the corrections policy.
Part of Prop-Firm Rules Hub, our complete pillar guide on this topic.
Micro Contracts vs Standard Futures voor Prop Firm Challenges: Welke is Beter?

Micro contracts zijn kleinere versies van standaard futures die 1/10de van de contractgrootte vertegenwoordigen, dit betekent lagere margin requirements, kleiner maximaal dagelijks verlies per trade, en lager algeheel blootstellingsrisico. Voor micro contracts vs standard futures prop firm challenges geldt: micro contracts zijn veiliger voor beginners en traders die strikte drawdown-limieten moeten nakomen, terwijl standard futures meer kapitalale efficiëntie bieden voor ervaren traders met grotere accounts.

Wat Zijn Micro en Standard Futures?

Een futures contract is een overeenkomst om een onderliggende asset op een bepaalde toekomstige datum tegen een vastgestelde prijs te kopen of verkopen. In de context van trading, heb je twee hoofdvarianten: micro contracts en standard contracts.

Micro futures (ook wel E-mini micro genoemd) zijn kleinere versies met een contract multiplier van 1/10de. Bijvoorbeeld, de MES (Micro E-mini S&P 500) beweegt $5 per punt, terwijl de ES (E-mini S&P 500) $50 per punt beweegt. Dit verschil is fundamenteel voor micro contracts vs standard futures prop firm evaluaties.

Standard futures (of grote contracts) hebben grotere contract multipliers en vereisen meer kapitaal om mee te handelen. Ze worden vaker gebruikt door institutionele traders en professionele hedgers.

Veel prop firm challengers die voor het eerst met futures handelen, beginnen met micro contracts. Dit is niet omdat ze voorzichtiger zijn, maar omdat het wiskundig beter aansluit op de margin requirements en drawdown-regels van prop firms.

Margin Requirements en Kapitaalefficiëntie

Dit is waar micro contracts vs standard futures prop firm challenges echt verschilt in praktijk.

Micro Contracts Margin

Een micro E-mini S&P 500 contract (MES) vereist ongeveer €250 tot €500 in initial margin, afhankelijk van je broker. Voor je daily risk met strikte prop firm drawdown-caps van bijvoorbeeld €1.000 per dag op een €50.000 account, betekent dit dat je veilig 2 tot 3 micro contracts tegelijk open kunt houden zonder je limite te overschrijden.

Dit is waarom micro contracts zo populair zijn onder prop firm traders: ze passen perfect in de risk management framework die platforms zoals FTMO en FundedNext afdwingen. Traders met micro contracts blazen hun account doorgaans minder snel op dan traders die zich overextenden op standard contracts.

Standard Contracts Margin

De ES (standaard E-mini S&P 500) vereist €2.000 tot €5.000 in initial margin. Dit betekent dat op dezelfde €50.000 account, je slechts 10 contracts tegelijk open kunt houden voordat je in trouble bent met margin calls. Voor prop firm traders is dit riskant omdat één ongelukkige trade van 20 punten je daily loss limit kan opblazen.

Standard futures maken meer zin voor traders met accounts van €200.000+, waar de margin minder restrictief voelt en de absolute dollar-returns groter zijn.

Liquiditeit en Spread-Kosten

Een vaak ondergewaardeerd voordeel van standard futures is liquiditeit.

Bid-Ask Spread Verschil

Micro contracts hebben gemiddeld 1 tot 2 punten spread tijdens markturen. Standard ES contracts hebben gemiddeld 0,5 tot 1 punt spread. Voor snelle traders of EA-operators (zoals die op het JPTC EA Hub), kunnen die extra punten per trade snel oplopen.

Scenario: Je voert 50 trades uit per maand.

Dit ziet er slecht uit voor standard, maar let op: bij standard contracts verdien je ook $250 per punt winst, dus je break-even move is kleiner. Met micro contracts heb je meer trades nodig om dezelfde winst te behalen.

Pre- en After-Hours Liquiditeit

Standard contracts handelen 23 uur per dag op de CME. Micro contracts volgen dezelfde timing, maar micro contracts hebben minder volume pre- en after-hours. Hvis je EA's draait die buiten normale markttijden handelen (wat veel prop firm traders doen), kan standard liquiditeit voorkomen dat je in slechte prijzen vast zit.

Risk Management in Prop Firm Challenges

Dit is waar het echt om gaat voor traders die micro contracts vs standard futures prop firm challenges proberen te winnen.

Daily Drawdown Caps

Stel je FTMO challenge heeft een daily loss limit van €1.000. Met micro contracts:

Met standard contracts op dezelfde account:

Dit is waarom micro contracts beter voelen voor veel traders, de psychologie is gunstiger. Een 20-punts stop-loss voelt acceptabel, een 4-punts stop-loss voelt klam.

Trailing Drawdown en Account Recovery

Neem een maximaal verlies van 10%: op een €50.000 account betekent dit €5.000 in cumulatief verlies voordat je gefaild bent.

Met micro contracts kun je meer losing trades hebben (omdat elke trade kleiner is) en je gemiddelde recovery time kan korter zijn dankzij meer flexibiliteit in risicokalibratie. Met standard contracts moet je consistenter zijn, minder losing streaks allowed.

Welke Is Beter voor Verschillende Trader-Typen?

Micro Contracts: Ideaal voor…

Standard Contracts: Ideaal voor…

Praktische Vergelijking: Micro vs Standard op Populaire Prop Firms

FTMO Futures Challenge

FTMO allows beide micro en standard contracts. De officiële FTMO-regels geven geen voorkeur aan één type. Toch kiezen veel traders in de eerste evaluatiefases voor micro contracts.

Waarom? Omdat micro contracts het makkelijker maken om binnen FTMO's dagelijkse en maximale verlieslimiet te blijven: met kleinere contracten stem je de positiegrootte veel fijner af op die grenzen.

FundedNext

FundedNext (2025 regels) staat zowel micro als standard toe, maar vereist dat je expliciet kiest aan het begin van je challenge. Let op: met standard contracts is je foutmarge kleiner, maar wie slaagt, verdient per trade meer in absolute dollars omdat de contract size groter is.

TopStep en The5ers

TopStep publiceert welke producten je mag handelen en hoeveel contracten je per accountgrootte mag aanhouden. Bij The5ers en andere firms controleer je de actuele regels voor positiegrootte en leverage voordat je standard contracts inzet.

EA Trading en Micro vs Standard Futures

Voor EA-traders zijn micro contracts meestal de logische keuze. Hier is waarom:

  1. Backtesting accuracy, EA's worden gebacktest op historische tick data. Micro contracts hebben meer tick data beschikbaar (omdat ze volumer handelen), dus je backtest is accurater.
  2. Slippage modeling, Reken in je backtests met 0,5 tot 1 punt slippage op micro MES. Op standard ES moet je 0,25 tot 0,5 punten modelleren. Micro spreads zijn voorspelbaarder voor EA development.
  3. Risk sizing algorithms, EA's die proportioneel riskeren (bijv. 2% per trade) schalen beter op micro contracts omdat de risicostappen fijner zijn.

Als je een EA wilt handelen op een prop firm platform, adviseer ik micro contracts. Dit is niet omdat ze "beter" zijn, maar omdat je development lifecycle sneller gaat en je compliance risk lager is.

Kosten-Baten Analyse: Micro vs Standard

FactorMicro ContractsStandard Contracts
Margin requirement (initial)€250 tot €500€2.000 tot €5.000
Gemiddelde spread (punten)1 tot 20,5 tot 1
Profit per punt (ES/MES)€50€250
Spreads per maand (50 trades)€3.750€9.375
Ideaal account size€20.000 tot €100.000€100.000+
Ruimte onder de daily loss limitRuimerKrapper

Hoe Je Kiest: Een Besluitvormingsmatrix

Hier is mijn framework voor of je micro of standard futures moet handelen in prop firm challenges:

Kies micro contracts als:

Kies standard contracts als:

Als je ergens in het midden zit (€100.000 tot €150.000 account), kan ik je dit zeggen uit ervaring: start met micro, bewijs je consistentie over 60 tot 90 dagen, upgrade dan naar standard als je gemakkelijk >2% winst per maand haalt.

Common Mistakes met Micro en Standard Futures

Micro Contract Fouten

Fout #1: Over-leveraging. Traders denken "micro is veiliger" en open 10 contracts tegelijk. Dit leidt tot dezelfde risk als 1 standard contract. Respect je margin, zelfs op micro.

Fout #2: Spreads negeren. €3.750 per maand in spread-slippage voelt klein totdat je realiseert dat het 75% van je target winst is. Dit is waarom EA backtesting kritisch is.

Fout #3: Psychologische false confidence. "Micro is veiliger, dus ik kan riskanter handelen." Je kunt niet.

Standard Contract Fouten

Fout #1: Onvoldoende kapitaal. Traders beginnen op €50.000 accounts met standard contracts. Dit voelt als margin slavery. Niet doen.

Fout #2: Slippage underestimation. Standard contracts hebben lagere spreads, maar buiten peak uren zijn ze verwant aan micro. Model correct.

Fout #3: Margin trap. Omdat standard margin hoog is, traders riskeren alles op één trade. Dit is hoe je blown accounts krijgt.

De Rol van Automation: EA Trading op Micro vs Standard

Veel traders gebruiken trading EA's op prop firm platforms. Hier is wat je moet weten over micro contracts vs standard futures voor EA-based systems:

Micro contracts voor EA trading:

Test een futures-EA daarom eerst op micro contracts, zoals MES (S&P 500), MNQ (Nasdaq) en MYM (Dow Jones), voordat je opschaalt.

Standard contracts voor EA trading:

Regelgeving en Platform-Specifieke Regels

Niet alle prop firms behandelen micro en standard gelijk. Hier is een snapshot van 2025 regels:

Dit geeft aan dat prop firms zelf neutraal zijn, het is jouw job om de juiste tool (micro vs standard) voor jouw account size en style te kiezen.

Voorbeelden: Traders die Micro vs Standard Kiezen

Voorbeeld 1: EUR 50.000 Account, EA-Based Trader

Stel: een trader heeft een eenvoudige swing-trading EA en een €50.000 FTMO challenge account, en begint met standard ES contracts. De margin pressure voelt constant, en één gappende opening kan de account al opblazen.

Met micro MES contracts draait dezelfde EA met dezelfde edge, maar met risicostappen die wel binnen de drawdown-limieten passen.

Lesson: Account size determines tooling, niet ambition.

Voorbeeld 2: EUR 200.000 Account, Discretionary Trader

Stel: een ervaren day trader met een €200.000 FundedNext account probeert eerst micro contracts, maar heeft het gevoel dat hij zijn kapitaal inefficiënt inzet en te veel margin onbenut laat.

Met standard ES wordt de uitvoering overzichtelijker en dalen de spread-kosten per trade. Wie consistent blijft, groeit met standard contracts ook makkelijker door naar een groter funded account.

Lesson: Hoe groter je account, hoe meer je naar standard tilt.

Toekomsttrends: Micro Contracts Groeien

Een ongemerkte trend in prop trading is dat micro contracts groeien sneller dan standard. Waarom?

  1. Generatie Z traders hebben kleinere initial capital (€10.000 tot €50.000 vs millennial €100.000+).
  2. Prop firms zelf adverteren micro challenges meer (lagere conversion friction).
  3. EA trading is meer mainstream, en EA traders kiezen micro.
  4. Risk management training richt zich op micro (minder leverage, beter discipline).

Steeds meer prop firm traders die hun evaluatie halen, doen dat met micro contracts.

Dit suggereert niet dat micro beter is, het suggereert dat de gemiddelde prop firm trader kleiner is dan ooit tevoren.

Hoeveel Je Kunt Verdienen: Micro vs Standard

Laten we Math gebruiken. Stel je hebt een edge die 55% win rate is, 1:2 risk/reward ratio, handelt 40 keer per maand.

Op micro contracts (€50.000 account):

Op standard contracts (zelfde edge, €200.000 account):

Standard geeft je 3% meer retour, maar vereist 4x kapitaal. Als je €50.000 hebt, is micro je enige keuze. Als je €200.000 hebt, kan standard voorkomen dat je jaarlijks €78.000 laat liggen.

FAQ

Recente live trades | JPTC Algo
Automatisch op Instagram geplaatst. Echte account, geen demo.
JPTC Algo live trade screenshotJPTC Algo live trade screenshotJPTC Algo live trade screenshotJPTC Algo live trade screenshotJPTC Algo live trade screenshotJPTC Algo live trade screenshot
@jptradingcapital on Instagram →
Kunnen micro contracts liquiditeit problemen geven op minder liquide markets?
Ja, micro contracts hebben minder open interest pre- en after-hours. Als je een prop firm challenge doet die na-uren handelen toestaat (bijv. FTMO), kies standard voor liquiditeit. Voor normale markturen zijn micro contracts voldoende liquide. Het volume in micro contracts groeit al jaren, dus dit wordt steeds minder een probleem.
Welke prop firms prefereren micro contracts?
Geen van de grote prop firms schrijft micro of standard voor. Bij krappe dagelijkse verliesgrenzen passen micro contracts wel natuurlijker, omdat je je risico in kleinere stappen afstemt. FTMO en FundedNext zijn platform-agnostisch. Dus: geen echte voorkeur bij de firms, de keuze hangt af van je account size en je strategie.
Is het echt nodig om tussen micro en standard te kiezen, of kan ik beide handelen?
Je kunt beide tegelijk handelen, maar dit wordt ingewikkelder. Veel brokers (CME, via Ninjatrader) staan blended trading toe. Echter, prop firms hebben meestal één "standaard contract" per account, je kunt niet 5 MES + 2 ES op dezelfde account hebben zonder accounting complications. Je beste bet: kies één, master het, upgrade dan. Als je zeer geavanceerd bent, kunt je micro voor scalping en standard voor positional trading splitsen, maar dit is geen beginner move.
Hoe beïnvloeden micro vs standard futures mijn EA-backtestresultaten?
Micro futures hebben meer tick-data beschikbaar (omdat ze meer volume handelen), dus backtests zijn statistisch significanter. Standard futures hebben tragere ticks, wat kan leiden tot overfitting. Als je een EA via NinjaTrader of TradingView backtested op micro data (met hoge tick-densiteit), je resultaten zullen voorzichtiger zijn. Dit is beter: je set verwachtingen realistisch. Backtesten op 1-minuutdata voor micro contracts is conservatiever en benadert de slippage in de praktijk beter.
Kan ik mijn winst verhogen door van micro naar standard te schakelen nadat ik FTMO goedgekeurd ben?
Ja, maar niet direct. Na FTMO approval krijg je access tot hun live account program. FTMO's live accounts beginnen bij €25.000 (micro-vriendelijk) en gaan tot €500.000. Je kunt gradueel upgraden. Echter, je edge moet portable zijn, als je EA of trading systeem op micro micro-spreads gebouwd is, moet je backtesten en valideren op standard voordat je over gaat. Dit kost 4 tot 6 weken. Het is doable, maar het is een deliberate upgrade, niet automatisch.

Slotwoord: Micro vs Standard Futures voor Prop Firm Success

Hier is mijn recht-uit-ervaring na 5 jaar met prop firm traders:

Micro contracts winnen voor een reden: Ze passen perfect op de accounts, drawdown-caps en margin-structuur die de meeste prop firm traders hebben. Ze voelen minder riskant, wat discipline verslaat.

Standard contracts winnen op een andere manier: Lagere spreads, betere per-trade inkomsten, en een duidelijker signal-to-noise ratio voor discreation traders die weten wat ze doen.

De echte antwoord op micro contracts vs standard futures prop firm? Het hangt af van drie dingen: jouw account size, je trading style, en jouw experience level. Geen één-size-fits-all.

Als je nu begint en minder dan €100.000 hebt: Micro. Geen twijfel.

Als je getraind bent en meer dan €150.000 hebt: Test beide, maar standard voelt waarschijnlijk natuurlijker.

Als je geautomatiseerde EA's handelt: begin met micro en upgrade later.

Vergis je niet: dit is niet een moreel keuze. Het is een wiskundige keuze. Kies wat je account en je edge alignment op het best, en stop met het overdenken.

Pedro Penin, Founder van JPTradingCapital, bouwer van de JPTC EA Hub. Futures prop firm trading sinds 2020.

Gerelateerde Artikelen

Futures Challenge Preparation

Software, reviewed setfiles, a written risk plan and community access built around common evaluation rules. No software can guarantee a pass.

Get Started

Related Articles

trading
FundedNext Challenge: verliesruimte, lotgrootte en software
6 min read
trading
Winstverdeling bij funded accounts: aandeel, recht en payoutlimiet
4 min read
trading
Na een Prop Firm Drawdownovertreding: Controle en Vervolg
9 min read
Trading software for prop-firm rules
See Results →
Risk Disclaimer

Trading forex and CFDs involves significant risk and is not suitable for all investors. Past performance does not guarantee future results. You should not invest money you cannot afford to lose. The content on this page is for informational purposes only and does not constitute financial advice. JPTradingCapital does not accept liability for any loss or damage arising from reliance on the information provided. Always conduct your own research before making trading decisions.